MEC vartotojo registracija, žiūryklės parsisiuntimas, diegimas ir konfigūravimas

Svarbi pastaba: My Educational Community virtuali mokymo aplinka skirta švietimo projektams ir ja naudotis gali visų amžiaus grupių registruoti vartotojai. Tačiau, kad užtikrinti, jog nauji vartotojai tikrai susiję su edukaciniais projektais, bei rūpindamiesi MEC turinio saugumu, naujų vartotojų registracijai taikome papildomus reikalavimus. Tai reiškia, kad kiekvieno naujo vartotojo registraciją peržiūri MEC administratoriai ir tik įsitikinus, kad naujasis vartotojas atitinka reikalavimus jo registracija bus patvirtinta. Jeigu norite išbandyti MEC virtualią mokymosi aplinką ar esate sumanę įgyvendinti edukacinį projektą, tuomet rekomenduotumėme iš pradžių susiekti su MEC administratoriais ir nurodyti savo tikslus, taip pat - organizaciją, kuriai atstovaujate arba kurios projekte dalyvausite. MEC administratoriai gali paprašyti pateikti ir papildomą informaciją. MEC administratorių kontaktai: el. paštas: info@navigatorius.lt, mob. +370 688 50560.

Naujų vartotojų registracija yra nemokama ir vykdoma tinklapyje http://egrid.navigatorius.com:8004/wifi  Šio tinklapio dešinėje raskite  ir spragtelėkite pele meniu punktą "CREATE ACCOUNT" (sukurti paskyrą). Tuomet atsidarys sekantis puslapis. Paveiksliukus, kuriuos matote dešinėje galite išdidinti spragtelėję pele ant jų.

Spragtelėkite, kad išdidinti

Šio puslapio kairėje reikia užpildyti naujo vartotojo registracijos laukus:
"First Name" - Vartotojo vardas,
"Last Name" - Pavardė,
"Email Adress" - El. pašto adresas,
"Password" - Slaptažodis,
"Repeat Password" - Pakartokite slaptažodį,
"Choose Your Appearance" - Pasirinkite avataro išvaizdą  (pažymėkite pelės spragtelėjimu), taip pat galite peržiūrėti avatarus, jei paspausite pele jų pavadinimus sąraše arba pasirinksite mygtuką "photos" (nuotraukos).
Registracija užbaigiama paspaudžiant mygtuką "register".

Spragtelėkite, kad išdidinti

Dabar parsisiųskite ir įdiekite nemokamą žiūryklę, kurios pagalba naršysite MEC virtualiame pasaulyje. Pagrindinių žiūryklių sąrašą rasite tinklapio apatiniame dešiniajame sąraše pavadinimu "Download the Viewer". MEC administratoriai rekomenduoja parsisiųsti ir įdiegti savo kompiuteryje žiūryklę "Firestorm", tuo tikslu spragtelėkite šį pavadinimą pele ir iškilusiame lange pasirinkite jūsų naudojamą operacinės sistemos versiją. Per keletą minučių į jūsų kompiuterį bus parsiųsta apie 100 MB bylą, kurią atidarę įprastu būdu per kelias minutes įdiegsite žiūryklę.

Spragtelėkite, kad išdidinti

Įjunkite "Firestorm" žiūryklę ir sukonfigūruokite ją:
1. Atidarykite meniu "Viewer" ir spustelėkite komandą "Preferences".
2. Atsidariusiame "Preferences" lange apačioje kairėje pereikite į  "Opensim" skirtuką.
3. Į laukelį "Add new grid"  be klaidų įveskite MEC virtualaus pasaulio adresą: "http://egrid.navigatorius.com:8004"
4. Paspauskite  dešinėje esantį mygtuką "Apply".
5. Paspauskite mygtuką "Refresh", jei norite pamatyti atnaujintą virtualių pasaulių sąrašą.
6. Paspauskite apačioje esantį mygtuką "OK".
7. Apačioje kairėje į lauką "Username" įveskite savo užregistruotą vartotojo vardą ir pavardę, atskirdami juos vieną nuo kito tarpo simboliu.
8. Į laukelį "Password" įveskite anksčiau užregistruotą vartotojo slaptažodį.
9. Sąraše "Log into Grid" pasirinkite  "MY EDUCATIONAL COMMUNITY".

Spragtelėkite, kad išdidinti
10.  Sąraše "Select Mode" išrinkite nuostatą "Viewer 3".
11. Galite uždėti varneles laukams "Remember password" ir "Remember username"
12. Kai paspausite mygtuką "Log In" jus prisijungsite prie MEC virtualios mokymo aplinkos ir galėsite pradėti ja naudotis.